Nowe akademiki dla Limassol

W nadchodzących miesiącach rozpocznie się budowa nowych akademików w Limassol. Czy rozwiążą poważny problem mieszkaniowy w mieście?

Nowe akademiki Uniwersytetu Technologicznego w Limassol (Tepak), których koszt szacuje się na ponad 56 milionów euro, będą zlokalizowane na terenie dawnej brytyjskiej osady Berengaria, w Kato Polemidia.

W imieniu firmy Tepak umowę podpisał jej Rektor, profesor Panagiotis Zafiris, natomiast konsorcjum Wade Adams – Miltiades Neophytou JV reprezentował Haris Konstantinou. Obie strony wyraziły zadowolenie z takiego rozwoju wydarzeń i zapewniły, że będą dążyć do ukończenia projektu w określonych ramach czasowych.

Profesor Zafiris wyraźnie wspomniał, że budynek będzie kolejną perełką miasta Limassol.

Projekt obejmuje 35 000 metrów kwadratowych zadaszonej powierzchni, na której oprócz blisko 500 miejsc noclegowych znajdzie się ponad 200 podziemnych miejsc parkingowych, recepcje studenckie, poczekalnie, przestrzenie do codziennych zajęć, w pełni wyposażona restauracja, siłownia, sala do aerobiku, pralnia oraz salę wielofunkcyjną.

Budynek ma zostać oddany do użytku w 2026 roku,.

Ze względu na rosnące ceny wynajmu, pod przewodnictwem Limassol, studenci spoza miasta uczęszczający na wykłady w Tepak mają trudności ze znalezieniem zakwaterowania. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!