fbpx

Nowa firma – stare problemy

Z dniem 05.07.2020 nowa firma przewozowa Cyprus Public Transport przejęła odpowiedzialność za transport publiczny w Larnace i Nikozji. Mimo inwestycji wynoszącej prawie 20 milionów euro w nowe autobusy, nowe trasy i aplikację mobilną do śledzenia pojazdów, nadal wiszą nad nią upiory przeszłości pod nazwą “Zenonas”. Poprzednia firma była najlepszym przykładem na niegospodarność i kumoterstwa … Stare pojazdy, dziwne godziny rozkładów, zarząd spółki wiecznie pogrążony w chaosie, fikcyjne etaty. Jednym słowem historia wyjęta rodem z czarnej komedii.

Wraz z nową firmą, transport publiczny na Cyprze miał wkroczyć w XXI wiek.

Niestety… CPT podpisując kontrakt zobowiązała się zatrudnić kierowców swojej poprzedniczki, niby dobry ruch, ale do czasu…

Po 10 dniach funkcjonowania, pojawiła się pogłoska o możliwym… Strajku!

Niestety do głosu doszły związki zawodowe, które zagroziły strajkiem twierdząc, że nowa firma wykorzystuje ponad siły kierowców, który muszą pracować do 15 godzin dziennie (sic!) I mechaników, którzy pracują zamiast 5. dni w tygodniu nawet po 7.

Miejmy nadzieję, że wszystko skończy się polubownie, ale nie klapą tak szumnie głoszonej przez rząd inwestycji.

Kierowcy rozpoczynają dzień pracy o 5:00 rano, a kończą o 23:00. Wolno im robić przerwy za każdym razem, gdy kończą trasę, ale związki uznały te przerwy za nieodpowiednie, ponieważ najczęściej są one na przystankach autobusowych, więc kierowcy nie są w stanie odpowiednio odpocząć lub zjeść przed rozpoczęciem nowej trasy.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!