Nowa fabryka napojów w Limassol

Największa libańska firma produkująca napoje Kassatly Group Holding, rozpoczęła budowę nowej fabryki na Cyprze

Kassatly Group Holding, właściciel Kassatly Chtaura, założył Boutique Beverage Bottling International (BBBI) jako spółkę zależną na Cyprze i jest w trakcie zakładania fabryki BBBI w Limassol, powiedział Akram Kassatly, dyrektor generalny Kassatly Group.

Fabryka na Cyprze pozwoli grupie lepiej obsługiwać rynki światowe, głównie europejskie, afrykańskie i amerykańskie. 

Zachęty podatkowe na Cyprze są atrakcyjne, ale to korzyści geograficzne dla Europy, Afryki, krajów Zatoki Perskiej i obu Ameryk są dla nas najbardziej atrakcyjne, a co najważniejsze, obecność śródziemnomorskich i europejskich pieczęci na naszych produktach, coś pożądanego przez konsumentów na całym świecie.
BBBI pozwoli nam eksportować do Arabii Saudyjskiej w świetle istniejącego zakazu eksportu z Libanu. W ten sposób moglibyśmy również obejść ewentualny zakaz w przyszłości ze strony innego kraju, który wynikałby z niestabilności politycznej i niepewności panujących w Libanie.

Nowa fabryka, która będzie miała takie same moce produkcyjne jak Kassatly Chtaura, ma zostać uruchomiona do końca trzeciego kwartału 2023 roku

BBBI zatrudni ponad 100 pracowników. Około połowa z nich będzie Libańczykami. 

Przeniesiemy część naszych pracowników pracujących w Libanie do BBBI, aby zapewnić transfer know-how. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z ich doświadczenia w obsłudze maszyn oraz wiedzy na temat procesu produkcyjnego i innych umiejętności – powiedział Kassatly.

 Projekt obejmie powierzchnie biurowe i magazynowe, platformy załadunkowo-rozładunkowe produktów i surowców oraz miejsca postojowe dla pojazdów.

Całkowity koszt budowy wynosi około 12 milionów euro.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading