Nowa atrakcja turystyczna w Nikozji

Stanowisko archeologiczne przy bramie Pafos na zachodnim krańcu otoczonego murami miasta Nikozji jest teraz otwarte dla zwiedzających

„Dzięki wykopaliskom prowadzonym na tym obszarze przez Departament Starożytności brama odgrywa rolę jednego z głównych punktów dostępu do otoczonego murami miasta Nikozji” – powiedziała wiceminister kultury Vasiliki Kassianidou

Powiedziała, że ​​brama miała „ponadczasowe znaczenie” od okresu weneckiego do czasu, gdy Cypr znalazł się pod panowaniem brytyjskim, i dodała rolę tego obszaru w okresie panowania osmańskiego na Cyprze.

Wykopaliska na tym obszarze odsłoniły ślady powstania arabskiego akweduktu Ahmet, co, jak powiedziała, „ uzupełnia kolejną mozaikę w historii tego obszaru ”.


Dodała, że ​​ze względu na znaczenie znalezisk odkrytych na tym obszarze wydział starożytności przeprowadził badanie, którego celem było „wyróżnienie tego miejsca jako doświadczalnego muzeum historii Nikozji”.

Podkreśliła, że ​​nie było to „łatwe zadanie”, ale udało się „osiągnąć bardzo pomyślny wynik”.

„Brama Pafos jest dziś nie tylko dla turystów, ale także mieszkańców, punktem odniesienia oraz ukochanym obiektem o historycznym i kulturowym znaczeniu” – powiedziała, podkreślając następnie „ znaczenie promocji takich miejsc, jak mury weneckie Nikozji ” dla zachowanie tożsamości kulturowej stolicy.

Dodała, że ​​sukces projektu jest „dowodem na to, że współpraca między władzami lokalnymi, właściwymi departamentami i instytucjami badawczymi Cypru może doprowadzić do możliwie najlepszych rezultatów w zakresie ochrony i promocji zabytków Cypru”.

„Ochrona naszego dziedzictwa kulturowego to zbiorowa odpowiedzialność i długoterminowa walka, która dotyczy nas wszystkich. ”


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading