Nowa atrakcja turystyczna w Limassol

Niebawem w LImassol zostanie otwarte muzeum karnawału

Muzeum karnawału w Limassol, które miało zostać otwarte w 2021 r., wreszcie otworzy swoje podwoje „za półtora miesiąca” – tak ogłosił w czwartek burmistrz Limassol Nikos Nicolaidis.

Muzeum będzie mieściło się w centrum kulturalnym Panos Solomonidis i ma na celu uwydatnienie bogatego dziedzictwa karnawałowego Limassol.

Przestrzeń będzie składać się z relikwii, zdjęć, filmów i kostiumów pochodzących z różnych źródeł, w tym instytucji, organizacji i członków społeczeństwa, przy wsparciu muzeum miejskiego Patticheio – archiwum historycznego Limassol.

Muzeum będzie obejmować dwa piętra z powierzchniami wystawowymi i warsztatowymi oraz kawiarnią na dachu.


Burmistrz Nicolaidis wraz z członkami rady miejskiej przeprowadził kontrolę końcowych etapów budowy muzeum, wyrażając oczekiwanie na jej ukończenie.

Prognozuje, że po otwarciu stanie się „najczęściej odwiedzanym muzeum w kraju”.

Architekt-muzealnik Giorgos Papadopoulos opracował interaktywny projekt muzeum, którego celem było zaangażowanie zwiedzających, zwłaszcza dzieci, w poznawanie historii karnawału w Limassol poprzez interaktywne gry i wystawy.

Zasugerował także możliwość organizowania parad karnawałowych podobnych do tych z lat 30. XX wieku, jeśli władze miejskie uzyskają pozwolenia od administracji brytyjskiej (w tamtym czasie Cypr był kolonią brytyjską).


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading