Nowa aplikacja dla kierowców

Powstaje specjalna aplikacja, która pozwoli przygotować się do jazdy lewą stroną jezdni. Jest to idealne rozwiązanie dla Polaków!

Studenci Tepak opracowali aplikację, która pomoże kierowcom z Polski dostosować się do jazdy na Cyprze.

Symulacja ma na celu umożliwienie turystom i innym osobom przyzwyczajenia się do jazdy po lewej stronie drogi przed przyjazdem i według jej twórców zawiera elementy „przypominające grę”.

Chcesz odwiedzić Cypr? Ale przeraża Cię jazda po drugiej stronie ulicy? Nie bój się więcej…” – czytamy w promocji.

„Celem aplikacji jest zwiększenie pewności i umiejętności użytkowników jadących po przeciwnej stronie drogi zmniejszając w ten sposób ryzyko, że turyści ominą Cypr jako cel podróży ” – powiedziała Ekaterini Mavri, dyrektor ds. nauczania projektu.

Studenci pracujący nad aplikacją współpracowali przy jej opracowaniu z Zastępcą Ministra Turystyki.


Pomysł polegał na tym, aby zapewnić niewielkie wsparcie firmom z branży turystycznej i wynajmu samochodów, a za pośrednictwem aplikacji będą dostępne także kupony uprawniające do zniżek dla lokalnych firm” – powiedziała w Omega News Maria Charalambous, jedna z zaangażowanych studentek.

Studenci przeprowadzili badania rynku i użytkowników, rozmawiając między innymi z przedstawicielami wypożyczalni samochodów i policją, aby uzyskać informacje na temat wypadków drogowych, szczególnie tych z udziałem turystów.

Jak wynika z ankiety, najczęściej wyrażaną obawą przez potencjalnych kierowców i użytkowników aplikacji był strach przed rondami .

Wierzę, że ta aplikacja może być również bardzo pomocna dla uczących się kierowców w rozwijaniu i ćwiczeniu swoich umiejętności” – powiedział jeden z uczniów zaangażowanych w projekt.

Stworzenie aplikacji o nazwie „Cy-Driver” odbyło się w kontekście kursu „Human-Centered Design”, prowadzonego przez dr Aikaterini Mavri.

Aplikacja lada moment będzie dostępna do pobrania i będzie dostępna w języku angielskim.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading