fbpx

Nocny protest na przejściu granicznym (film)

W niedzielę, około 20:00, na punkcie granicznym Dyrenia zorganizowano nielegalny protest. Na opublikowanym w internecie materiale filmowym widać grupę kilkudziesięciu zamaskowanych mężczyzn niszczących zabezpieczenia graniczne z kijami besebolowymi w rękach. Protestujący rzucali racami racami i skandowali antytureckie hasła.


Według lokalnych mediów, około 200 demonstrantów to kibice lokalnego klubu.

Zakapturzeni mężczyźni z kijami baseballowymi włamali się do ogrodzonego wejścia w punkcie kontrolnym i zaczęli skandować antytureckie hasła, takie jak „Cypr jest grecki”.


Według informacji przekazywanych przez media race przyczyniły się do wybuchu niewielkiego pożaru. Nie ma informacji na temat osób poszkodowanych.

Prezydent Nicos Anastasiades w poniedziałek potępił naruszenie punktu kontrolnego Dherynia, wzywając do spokoju i powściągliwości, jednocześnie uznając gniew spowodowany częściowym ponownym otwarciem Varoshy.


W pisemnym oświadczeniu Anastasiades wezwał do powściągliwości i ducha jedności, aby przeciwstawić się planom Ankary i sprostać aktualnym wyzwaniom.

Burmistrz Andros Karagiannis usłyszał zapewnienia od Ministra Sprawiedliwości Emili Giolitisa i Komendanta Głównego Policji dotyczące wzmocnienia zasobów ludzkich zarówno komisariatu policji w Deryneia, jak i zlokalizowanym na tym terenie przejściu granicznym.


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!