fbpx
EnglishGreekPolishRussian

Noclegowe oszustwa

Wpływa coraz więcej skarg na “noclegowych” oszustów działających na Cyprze

Na cypryjską policję wpływa coraz więcej skarg związanych z wynajmowaniem domów, których faktycznie nie ma lub ich właścicielem jest ktoś zupełnie inny. Oszuści robią na tym procederze całkiem niezłe pieniądze.

System działania jest prosty. Na różnego typu portalach społecznościowych oferowane są wynajmy mieszkań, domów czy nawet pokoi w “przyzwoitych” cenach. Oczywiście do postu dołączone są przepiękne zdjęcia nieruchomości, komentarze wcześniejszych bywalców zachwalających wspaniałą obsługę i warunki. Do tego oczywiście kontakt telefoniczny, mailowy i oczywiście przez portal społecznościowy.

Ludzie skuszeni świetną ofertą decydują się na jej zakup. Kontaktują się z właścicielem mieszkania czy domu, wpłacają zaliczkę lub pełną kwotę za wynajem poprzez któryś z systemów płatności internetowej lub na konto bankowe i czekają na swój wymarzony urlop.

Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że dom jest własnością kogoś innego, który nigdy go nie wynajmował lub czasami też domu nie ma.

Potencjalnym turystom zostaje jedno – zgłoszenie sprawy na policję i szukanie innego noclegu – w końcu są na urlopie. Wpłacone wcześniej pieniądze przepadają i istnieje nikła szansa na ich odzyskanie…

Uważajcie gdzie rezerwujecie noclegi, nie wpłacajcie prywatnym osobom zaliczek! Lepiej zapłacić ciut więcej niż zostać na lodzie!

[bar id=”30230″]

Skomentuj

Więcej w tej tematyce

Turcja znosi wizy dla Polaków

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Tureckiej Hami Aksoy, w wydanym 20 lutego 2020 roku oświadczeniu poinformował, że jego rząd postanowił znieść wymóg wiz dla obywateli niektórych państw europejskich.  Postanowienie o zniesieniu wiz wchodzi w życie od poniedziałku 2

Czytaj Dalej

contact us and book the tour of your dreams


No posts found!

×