Nissi beach po raz kolejny w czołówce

Trzy cypryjskie plaże znalazły się na liście 25 najlepszych plaż w Europie w roku 2024 według giganta turystycznego Tripadvisor.

Najwyżej na liście znalazła się plaża Nissi w Ayia Napa , na siódmym miejscu w Europie i 22. na świecie. Na stronie Tripadvisor czytamy:

Piękna piaszczysta zatoczka z sypkim białym piaskiem, jasnobłękitną wodą i tętniącą życiem imprezową atmosferą.
Jest wiele udogodnień, takich jak leżaki, toalety i bezpłatny parking. Dzieci mogą pluskać się w płytkich falach, a dorośli mogą jeździć na nartach wodnych lub wiosłować. 
Na koniec dnia zjedz coś w pobliskiej restauracji i podziwiaj wspaniałe widoki na zachód słońca

Zatoka Fig Tree w Protaras uplasowała się na 15 miejscu w Europie. Na stronie Tripadvisor stwierdzono, że zatoka Fig Tree to

Przyjazna rodzinom plaża ze złotym piaskiem i krystalicznie czystą wodą.
Przespaceruj się ciągnącą się kilometrami malowniczą nadmorską ścieżką lub ponurkuj z rurką w ciepłym, płytkim oceanie. Jest mnóstwo pryszniców, dostępnych leżaków i łatwy parking. Głodny? Wpadnij do jednej z wielu pobliskich restauracji lub sklepów

18. miejsce w rankingu plaż w Europie znalazła się plaża Makronissos w Ayia Napa

Złote brzegi, ciepłe wody, zapierające dech w piersiach krajobrazy – plaża Makronissos ma to wszystko.
Opalaj się na miękkim piasku lub złap leżak pod parasolem i zrelaksuj się w cieniu. To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Można tam aktywnie spędzać czas, od pływania po nurkowanie z rurką – krystalicznie czysta woda jest do tego wręcz idealna.

Na szczycie światowej listy znalazła się Praia da Falesia w portugalskim regionie Algarve , a czołową trójkę na świecie zamykają Spiaggia dei Conigli na włoskiej wyspie Lampedusa i plaża La Concha w pobliżu San Sebastian w hiszpańskim Kraju Basków.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading