Nikozja zmienia się na naszych oczach

Nowy dworzec, ścieżki rowerowe, windy przy fosach – to tylko niektóre zmiany w stolicy Cypru

W stolicy Cypru właśnie otworzono nowy dworzec autobusowy przy Szpitalu Ogólnym w Nikozji.

Dziś świętujemy kolejny krok milowy w długiej podróży, inaugurację nowego modelu dworca, który wskazuje na nowoczesność. Ten kamień milowy jest początkiem dużego projektu, jednego z najbardziej ambitnych realizowanych w transporcie publicznym, jakim są nowe przystanki autobusowe na całym Cyprze – napisał w oświadczeniu Yannis Karousos

Na dworcu, który dziś otwieramy, możemy wyraźnie wyróżnić nowoczesny design i jego funkcjonalność, wyposażony w nowoczesne, klimatyzowane poczekalnie, automatyczny system sprzedaży biletów oraz stanowisko obsługi pasażerów.

Władze Nikozji podpisały także umowę o wartości 3,2 mln euro, która przewiduje zrównoważoną mobilność wzdłuż promenady. Projekt koncentruje się głównie w pobliżu ronda Oxi, rozciągającego się od parku Ayios Antonios w kierunku placu Eleftheria.

Wzdłuż fosy, będzie przebiegał deptak ze ścieżkami rowerowymi – łączącymi się z większą siecią rowerową – z dostępem windą do wyższych punktów. Na wyższe kondygnacje będzie można dostać się drewnianym pomostem z punktami widokowymi, ławkami i trzema klatkami schodowymi.

Projekt ma zostać zrealizowany w ciągu najbliższych 16. miesięcy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading