Nikozja słynie ze świetnej kawy

Nikozja, znajduje się w pierwszej piątce miast w Europie najchętniej odwiedzanych przez miłośników kawy .

Nikozja znalazła się na piątym miejscu pod względem liczby miłośników kawy na kontynencie, biorąc pod uwagę liczbę kawiarni, liczbę kawiarni na 100 000 mieszkańców, średnią cenę kawy, liczbę godzin nasłonecznienia w okresie od czerwca do sierpnia oraz opadów od czerwca do sierpnia.

Badania przeprowadzone zostały przez witrynę zakupów internetowych Ubuy

Nikozja miała najwięcej godzin nasłonecznienia i najmniej opadów w miesiącach letnich ze wszystkich miast znajdujących się w pierwszej dziesiątce, przy czym Ubuy ma łącznie 61 kawiarni w mieście – 30 na 100 000 mieszkańców.

​​Nikozja jest doskonałym miejscem do odkrycia dla miłośników kawy – napisano

Na szczycie rankingu znalazły się stolica Grecji Ateny, a pierwszą czwórkę zamknęły stolica Portugalii Lizbona, stolica Włoch Rzym i stolica Hiszpanii Madryt.

Co być może zaskakujące, w pierwszej dziesiątce znalazły się stolica Andory Andorra la Vella i stolica Albanii Tirana, które uplasowały się odpowiednio na siódmym i ósmym miejscu.

W pozostałych rankingach stolica Wielkiej Brytanii Londyn znalazła się na 11. miejscu , stolica Niemiec Berlin na 14. , a stolica Austrii Wiedeń na 18.

Umieszczenie Nikozji w czołówce rankingu następuje zaledwie tydzień po ogłoszeniu przez unijną służbę statystyczną Eurostat, że cena kawy na Cyprze spadła w okresie od marca 2023 r. do marca 2024 r .

Jednak pomimo spadku cen kawy na Cyprze, ceny są nadal średnio wyższe niż w innych częściach Europy.

Według cypryjskiego serwisu statystycznego Cystat średnia cena zwykłego cappuccino wynosi 3,27 euro – więcej niż we Francji, Belgii, Niemczech czy Włoszech.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading