fbpx

Niezarejesrtowani w Gesy będą mogli się zaszczepić przeciw Covid-19

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że umożliwi nieletnim w wieku od 16 do 17 lat, którzy nie są zarejestrowani w Gesy, umówić się na szczepienie.

Kontrowersyjna decyzja o zaszczepieniu tej grupy wiekowej została podjęta w celu zapewnienia ochrony zdrowia publicznego i „po uwzględnieniu zaleceń Cypryjskiego Towarzystwa Pediatrycznego”.

Osoby niebędące beneficentami Gesy będą mogły umówić się na szczepienie, składając odpowiedni formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej Press Information Office wraz z kopią dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości oraz dowodem rejestracyji cudzoziemca (jeśli są cudzoziemcami).

Dokumenty mogą być wysłane na adres e-mail covidvac@moh.gov.cy , pocztą na adres 1 Prodromou & Chilonos Street, 1449 Nikozja, lub dostarczone osobiście w formie papierowej do Ministerstwa Zdrowia na ten sam adres.


Nastolatkowie muszą mieć przy sobie dokument podpisany w dniu wizyty przez rodziców lub opiekunów  w dniu wizyty. Formularz powinien być podpisany przez oboje rodziców lub opiekunów, chyba że zostanie wydane orzeczenie sądu sugerujące, że nie jest to konieczne.


Inne wymagane dokumenty to dowód osobisty oraz kopia dokumentów tożsamości ich opiekunów.

W ubiegłą środę portal szczepień został otwarty dla zarejestrowanych w Gesy 16. i 17. latków.

Przypominamy, że identyczna procedura obowiązuje wszystkie osoby mieszkające na Cyprze, które nie są zarejestrowane w systemie.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!