Niezapłacone mandaty

Ujawniono listę polityków i funkcjonariuszy policji którzy nie uregulowali swoich pozasądowych kar pieniężnych – przygotowywany jest już Raport Izby Kontroli.

Na czterech posłów nałożono łącznie 23 nakazy zapłaty, a grzywny zostały nałożone w latach 2015-2020 na kwotę 5374 euro.

Posłowie nie mają immunitetu na wykroczenia drogowe. Zostało to wyjaśnione kilka lat temu po wykroczeniach jednego z posłów przyłapanego na przekraczaniu prędkości więcej niż raz. Został on wtedy zmuszony do zapłaty grzywny.

Jeśli chodzi o 69 funcjonariuszy którzy nie zapłacili jeszcze grzywien za naruszenie przepisów ruchu drogowego, Komendant Policji, Stelios Papatheodorou, poinstruował naczelników każdego okręgu, aby wezwali ich do jak najszybszego uregulowania długów.

Rzecznik cypryjskiej policji, Christos Andreou, powiedział że wszyscy obywatele wymagający pomocy władz zostaną najpierw sprawdzeni, aby upewnić się, że nie mają zaległych mandatów drogowych do zapłaty. No to teraz już nikt nic nie będzie chcaił ze strachu. 

Według Andreou, w tej chwili kwotę niezapłaconych mandatów za wykroczenia drogowe na Cyprze szacuje się na prawie 300 000 euro.


We wtorek odbyło się spotkanie na ten temat, któremu przewodniczyła pani Minister Sprawiedliwości, Stefi Drakou, którego celem było znalezienie rozwiązań łagodzących problem.

Jak wspomniano na spotkaniu, w zeszłym roku ze względu na trwającą pandemię Covid-19 i fakt, że obywatele nie pracowali przez cały czas, działania mające na celu ściąganie należnych grzywien osłabły. Teraz kiedy wszystko pomału wraca do normy, czas odzyskać długi.

SeoHost.pl

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!