fbpx

Nieważny SafePass, nieważne testy…

Cypr Północny nie ma dostępu do unijnego „certyfikatu szczepień” SafePass, pojawiły się także problemy z ważnością testów PCR wykonywanych na północy, donosi Yeniduzen.

Okazało się, że testy PCR wykonane na północy nie będą uznawane za granicą. Cyprus Airlines wydał ostrzeżenie, że „ zgodnie z okólnikiem rządu Republiki Cypryjskiej, test PCR i świadectwo szczepienia uzyskane z Cypru Północnego są nieważne ”.


Władze Larnaca Airport i Cyprus Airways, do których dotarł Kanal SIM, potwierdziły, że testy PCR są nieważne, podobnie jak świadectwo szczepień uzyskane z Cypru Północnego.


Turecki Cypryjski współprzewodniczący dwugminnego komitetu zdrowia Cenk Soydan powiedział KANAL SIM, że czekają na wiadomości od rządu w tej sprawie, rzecznik prezydenta Cypru Północnego Berna Çelik Doğruyol powiedział, że niezbędne środki zostaną podjęte jak najszybciej.

Tymczasem specjalny przedstawiciel prezydenta Ergün Olgun przekonywał, że karty szczepień wydawane na północy powinny być akceptowane. Współprzewodniczący grecko-cypryjskiego Komitetu Technicznego Zdrowia Obu gmin, Leonidas Filaktu, stwierdził, że decyzja należy do linii lotniczych i rząd nie ponosi za nią odpowiedzialności.

Przypominamy, że Cypr Północny nie jest uznawany przez Unię Europejską, w tym Polskę – w związku z tym dokumenty wystawiane przez ten “kraj” (w tym wyniki testów oraz karty szczepień) także nie są przez Polskę akceptowane.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!