Nieszczepieni studenci zdani na samych siebie

Niezaszczepieni studenci Cypryjskiego Uniwersytetu Technologicznego (TEPAK), decyzją odgórną nie mogą uczestniczyć w zajęciach ale mogą uczyć się zdalnie.

Jednak jak wynika z ich skarg,  nauczyciele akademiccy na niektórych kierunkach nie tylko nie włączają kamery komputera podczas lekcji on line.Podczas dwóch pierwszych dni zajęć zdarzały się przypadki w których studenci nie otrzymywali nawet informacji  jaki kurs i w jakim czasie będzie prowadzony.

Według studentów oraz ich rodziców chaotyczna sytuacja jaka panuje przy próbie przeprowadzenia lekcji jest pośrednią próbą zmuszenia uczniów do zaszczepienia się. Dzieje się tak ponieważ niektórzy uczniowie nie będą mogły w tej sytuacji utrzymać się na odpowiednim poziomie tracąc lekcje i cenny czas. 


Nikt nic nie wie, nikt nie jest na nic przygotowany – tak wygląda sytuacja na politechnice cypryjskiej.


W pierwszych dniach nauki, jak wynika ze skarg uczniów i nauczycieli, z sześciu nauczycieli, z którymi dany wydział miał lekcje, tylko jeden pracownik naukowy korzystał z nowoczesnej edukacji, czyli bezpośredniego nauczania online, podczas gdy pozostali albo wysyłali notatki, albo nawet nie pofatygowali się informować studentów o sposobie prowadzenia kursu. 

Niepokój dominuje zarówno u starszych studentów ze względu na przebieg ich zajęć, jak i u studentów pierwszego roku, którzy nie mieli jeszcze styczności z funkcjonowaniem Uczelni i znaleźli się w tej pogmatwanej sytuacji. 

Zapytany o to rektor TEPAK, Panagiotis Zafeiris, po odrzuceniu twierdzenia, że ​​studenci są zmuszani do szczepienia, stwierdził, że na podstawie decyzji Senatu i protokołu każdy pracownik naukowy ma prawo wyboru drogi i metody. nauczania bez odniesienia wyłącznie do nowoczesnej edukacji. Rektor podkreślił również, że istnieją kierunki, na których nauczanie asynchroniczne może być bardziej efektywne, jednocześnie wzywając studentów, którzy mają problemy z kształceniem na odległość, do informowania Wydziału Studiów i Dobrobytu Studenckiego  i kierowanie próśb o  rozwiązanie sytuacji. 

Odnośnie do możliwości stygmatyzacji uczniów przez nauczycieli z powodu niezaszczepienia, pan Zafeiris, stanowczo zaprzeczył. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!