Niespodziewany strajk listonoszy

Jeżeli wczoraj spodziewaliście się jakiejś przesyłki – z cała pewnością jej nie otrzymaliście

Pracownicy poczty w Limassol przeprowadzili wczoraj jednodniową akcję protestacyjną po otrzymaniu nowych instrukcji przypisujących im dodatkowe obowiązki.

Przedstawiciel lisonoszy, Antonis Panayi powiedział dziennikarzom, że powodem ich strajku jest nowy okólnik wydany przez dyrekcję i rozesłany 24 marca. Według niego okólnik odnosi się do nowych zadań, jakie mieliby podejmować pracownicy poczty, takich jak doręczanie także paczek. Panayi powiedział, że waga tych paczek nie jest określona, ​​a pracownicy są również przeciwni temu, że będą musieli zrobić im zdjęcie, aby udowodnić, że je dostarczyli.

Mamy nadmierne obciążenie pracą, od kilku lat brakuje nam personelu. Od ostatniej rekrutacji minęło 2010 rok – powiedział Panayi.

Dodał, że z dostarczaniem paczek wiąże się również poważny problem z bezpieczeństwem.

Nie możemy przewozić dodatkowego obciążenia na naszym motocyklu. Nasza integralność fizyczna jest zagrożona. Kierownictwo było informowane o tych prośbach od kilku lat, ale nie było odpowiedzi.
Nie mamy problemu z podjęciem dodatkowych obowiązków, o ile mamy odpowiednie informacje, warunki bezpieczeństwa i będą nowi pracownicy

Dla Panayi, który reprezentował pracowników poczty, jest też kwestia wieku. 

Nie mogą wymagać od 65-letniego dostawcy, aby zachowywał się tak, jak on w wieku 25 lat – zauważył.

Poczta dystryktu boryka się z długotrwałym problemem braku personelu – ostatni nowy pracownik był zatrudniony ponad dziesięć lat temu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading