Nieskuteczne panele słoneczne

Okazuje się, że w przypadku tysięcy osób które założyły fotowoltaikę nie założono odpowiednich liczników…

Tysiące odbiorców, którzy posiadali liczniki energii elektrycznej założone przed 2013 r., jeśli zdecydują się na instalację systemów fotowoltaicznych, muszą je wymienić na nowocześniejsze, dostarczane przez EAC. 

EAC jest w stanie bezproblemowo obsługiwać swoich klientów, chociaż ci, którzy zainstalowali fotowoltaikę począwszy od czerwca, nie mogli skorzystać od razu z konkretnych systemów, ponieważ liczniki zamówione przez Urząd nie dotarły na czas.

Ze względu na znane problemy w łańcuchu dostaw, a także w branży wysyłkowej na całym świecie, powyższe firmy spóźniły się z dostarczeniem nowych liczników do EAC. W szczególności zarówno liczniki trójfazowe, jak i jednofazowe zostały odebrane w pierwszym tygodniu lipca 2022 r. (zamiast odpowiednio kwietnia/maja 2022 r., jak to było w harmonogramie w przetargach) – napisała w oświadczeniu dla parlamentarzystów Minister Energii, Handlu i Przemysłu, Pana Natasasa Pileidou

Z powyższego wynika, że ​​ci, którzy zostali obsłużeni w czerwcu ubiegłego roku, przez pewien czas nie mogli korzystać z fotowoltaiki. Ktokolwiek instaluje systemy fotowoltaiczne, powinien również wymienić liczniki na rejestrujące prąd wchodzący do budynku jak i ten wychodzący generowany przez baterie słoneczne kierowany i sprzedawany do sieci.

Produkowany przez gospodarstwa domowe prąd mógł być wykorzystany w domu ale jego nadwyżka była bezpowrotnie tracona.

Istotne jest to, że w większości przypadków domy nie wykorzystują całej produkowanej energii jej nadwyżka jest wysyłana do sieci i trafia do sieci ogólnej.

Podsumowując: w momencie gdy nastąpił boom na montaż paneli słonecznych z powodu dofinansowań rządowych, jedyna na Cyprze firma która zajmuje się sieciami energetycznymi nie była w stanie obsłużyć zapotrzebowania na liczniki.

Takie rzeczy tylko na Cyprze.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading