fbpx

Nieruchomości ci u nas dostatek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Zniesiony cypryjski program inwestycyjny nie zostanie przywrócony 

Minister finansów, Constantinos Petrides,  poinformował, że Rząd nie przywróci cypryjskiego planu inwestycyjnego ani w takiej samej, ani podobnej formie, jak ten ostatnio zniesiony w wyniku skandalu który ujawniony został przez Al Jazeera.

Zniesienie tego programu jest jednoznaczne z przyznaniem, że filmy Al Jazeera przedstawiały rzeczywistość. Kilku polityków poddało się do dymisji, a Pan Prezydent, jak pamiętacie, diabelsko się zdenerwował, szczególnie dlatego że w swoich programach wyborczych obiecywał walkę z korupcją.

„Schemat powiązany z poprzednim nie może zostać ponownie wdrożony; czyli systematyczne nadawanie obywatelstwa po z góry określonej kwocie inwestycji bez żądania powiązania inwestora z krajem w postaci stałego pobytu ”- powiedział Petrides…„Symetryczny kryzys o ogromnych rozmiarach, który pomimo tego, że nie jest przypisywany słabościom gospodarki, to jednak doprowadził do nagłego i całkowitego zakończenia jej działalności…” 

Minister wygłosił wykład na temat stanu gospodarki Cypru zorganizowany przez University of Cyprus School of Economics and Management.

Przyznał że choć program inwestycyjny  przyczynił się do zmniejszenia kredytów zagrożonych i stworzył tysiące miejsc pracy po kryzysie finansowym wyspy w 2013 r., to skupienie się programu na sektorze wyłącznie nieruchomości, zaczyna powodować nierównowagę ze szkodą dla popytu krajowego.

Racja, bo na brak nieruchomości rzeczywiście narzekać nie można, w przeciwieństwie do ich cen…

Odnosząc się do ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa, Minister uważa, że jest ona rzeczywiście bezprecedensowa i że zaprzestanie działalności gospodarczej jest narzucone przez prawo, a nie w wyniku warunków rynkowych.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!