Niepokojący raport UNHCR

Liczba uchodźców na Cyprze stale rośnie.

Urząd Wysokiego Komisarza ONZ do spraw uchodźców (UNHCR) na Cyprze skontaktował się z przedstawicielami obozu dla uchodźców w Larnace. Zostali poproszeni o identyfikację ciał 8 osób znalezionych na skutek utonięcia na północnym brzegu wyspy w zeszłym tygodniu. Sugeruje się, że ofiarami byli krewni lub znajomi uchodźców żyjących na Cyprze. UNHCR zauważył, że doszło do tragedii z powodu braku ratowników, jakości i ilości służb ratowniczych.

Zdaniem UNHCR liczba uchodźców na Cyprze stale wzrasta ze względu na konflikt wojskowy w Syrii.

Liczba uchodźców na Cyprze:

2014 rok -1 887 osób

2015 rok – 2 108 osób

2016 rok – 2 871 osób

2017 – 4 499 osób

Już w pierwszych trzech miesiącach 2018-1 372 osób złożyło wniosek o udzielenie azylu.

UNHCR zauważyło, że mniej niż 10% uchodźców, którzy przybyli na wyspę mieszkało w obozie Kofinou. Reszta uchodźców jest zmuszona do poszukiwania mieszkań niezależnie od cypryjskich, państwowych służb. Urząd stwierdził, że słabe warunki życia i brak wolnych mieszkań dla uchodźców były kwestią poważnej krytyki ze strony Narodów Zjednoczonych. W czwartek opublikowany zostanie oficjalny raport zatytułowany „warunki życia osób ubiegających się o azyl w Republice Cypryjskiej”. Skupi się na pięciu dziedzinach: mieszkaniach, zatrudnieniu, edukacji, pomocy społecznej i polityce społecznej.

Raport obejmuje wywiady z 600 uchodźcami, urzędnikami państwowymi, przedstawicielami organizacji pozarządowych i innymi zainteresowanymi osobami. Urząd Wysokiego Komisarza ONZ stwierdził, że „brak przyzwoitych mieszkań jest najważniejszym problemem, który napotykają tysiące syryjskich uchodźców na Cyprze”.

var uri = 'https://imppl.tradedoubler.com/imp?type(js)pool(523600)a(2865360)’ + new String (Math.random()).substring (2, 11);
document.write(”);


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!