fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 12'C ☁
  • Nicosia 13'C ☁
  • Larnaca 14'C ☁
  • Ayia Napa 15'C ☁
  • Paphos 14'C ☁
  • Limassol 12'C ☁
  • Nicosia 13'C ☁
  • Larnaca 14'C ☁
  • Ayia Napa 15'C ☁
  • Paphos 14'C ☁

Niepokojący raport UNHCR

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Liczba uchodźców na Cyprze stale rośnie.

Urząd Wysokiego Komisarza ONZ do spraw uchodźców (UNHCR) na Cyprze skontaktował się z przedstawicielami obozu dla uchodźców w Larnace. Zostali poproszeni o identyfikację ciał 8 osób znalezionych na skutek utonięcia na północnym brzegu wyspy w zeszłym tygodniu. Sugeruje się, że ofiarami byli krewni lub znajomi uchodźców żyjących na Cyprze. UNHCR zauważył, że doszło do tragedii z powodu braku ratowników, jakości i ilości służb ratowniczych.

Zdaniem UNHCR liczba uchodźców na Cyprze stale wzrasta ze względu na konflikt wojskowy w Syrii.

Liczba uchodźców na Cyprze:

2014 rok -1 887 osób

2015 rok – 2 108 osób

2016 rok – 2 871 osób

2017 – 4 499 osób

Już w pierwszych trzech miesiącach 2018-1 372 osób złożyło wniosek o udzielenie azylu.

UNHCR zauważyło, że mniej niż 10% uchodźców, którzy przybyli na wyspę mieszkało w obozie Kofinou. Reszta uchodźców jest zmuszona do poszukiwania mieszkań niezależnie od cypryjskich, państwowych służb. Urząd stwierdził, że słabe warunki życia i brak wolnych mieszkań dla uchodźców były kwestią poważnej krytyki ze strony Narodów Zjednoczonych. W czwartek opublikowany zostanie oficjalny raport zatytułowany “warunki życia osób ubiegających się o azyl w Republice Cypryjskiej”. Skupi się na pięciu dziedzinach: mieszkaniach, zatrudnieniu, edukacji, pomocy społecznej i polityce społecznej.

Raport obejmuje wywiady z 600 uchodźcami, urzędnikami państwowymi, przedstawicielami organizacji pozarządowych i innymi zainteresowanymi osobami. Urząd Wysokiego Komisarza ONZ stwierdził, że “brak przyzwoitych mieszkań jest najważniejszym problemem, który napotykają tysiące syryjskich uchodźców na Cyprze”.

var uri = ‘https://imppl.tradedoubler.com/imp?type(js)pool(523600)a(2865360)’ + new String (Math.random()).substring (2, 11);
document.write(”);


Zostaw swój komentarz:

Zaplanuj swoją podróż

Zobacz także:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.


Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie: