fbpx

Niepokój na północy – coraz więcej zakażeń

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Odkrywane są nowe źródła wirusa w szkołach, szpitalach, zakładach pracy i strukturach “rządowych”


Według tureckiej prasy cypryjskiej, 3 pielęgniarki ze szpitala ogólnego w okupowanej Nikozji okazały się zakażone koronawirusem – 21 członków personelu pielęgniarskiego i medycznego zostało poddanych kwarantannie. W szkole podstawowej w Nikozji również liczba pozytywnych przypadków wzrosła do 5 – szkoła została zamknięta. 
„Burmistrz” Lysis poinformował, że w gminie odnotowano 13 przypadków. Pozytywne wyniki testów uzyskało także 3 strażaków na stacji znajdującej się na terenie nielegalnego lotniska.

„Minister Zdrowia” Ali Pilli, komentując doniesienia o programie szczepień i rozpoczęciu szczepień na wolnych terenach, powiedział, że w ciągu 10 dni dotrą szczepionki dostarczone przez Turcję, szczepionki zostaną dostarczone także przez Republikę Cypryjską.

Zgodnie z ostatnimi decyzjami Komisji Chorób Zakaźnych Ministerstwa Zdrowia z dnia 25 grudnia, po godzinie 21.00 nieczynne będą kawiarnie, restauracje, cukiernie, zakłady bukmacherskie, salony kosmetyczne i fryzjerskie, siłownie a także piekarnie. Zamknięto także tawerny, bary, kluby oraz wszelkie miejsca rozrywki.

Na terenach okupowanych 198 osób jest hospitalizowanych a jeden pacjent jest na oddziale intensywnej terapii.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!