Nielegalni pracownicy w hotelach

Posypały się grzywny dla hotelarzy! Okazało się, że oni także nielegalnie zatrudniają pracowników

Blisko 20 hoteli zostało ukaranych grzywną w wysokości prawie 50 000 euro za nielegalne zatrudnianie pracowników. To wyniki jedynie lipcowych kontroli.

Według ministerstwa ukierunkowane inspekcje przeprowadzone w obiektach hotelowych na całym Cyprze przez ministerstwo pracy w lipcu wykazały, że 43 pracowników nie posiadało ubezpieczenia społecznego. W rezultacie wydano łącznie 20 zawiadomień o naruszeniach i 19 grzywien na łączną kwotę 49 000 euro.

Jak wynika z komunikatu resortu pracy, kontrole przeprowadzono w ramach działań mających na celu zwalczanie pracy nierejestrowanej i sprawdzanie przestrzegania podstawowych przepisów prawa pracy.

Kontrole przeprowadzono w 90 zakładach zatrudniających łącznie 1424 pracowników, w tym 620 mężczyzn i 804 kobiety.

Spośród 1424 pracowników 554 to Cypryjczycy, 520 to obywatele UE, 316 to obywatele państw trzecich, a 34 to Turcy cypryjscy.

Celem kontroli jest podniesienie świadomości przedsiębiorców w zakresie konsekwencji pracy nierejestrowanej i nieprzestrzegania odpowiednich przepisów” – czytamy w oświadczeniu.

Zgodnie z obowiązującym prawem pracodawcom zatrudniającym osoby nieposiadające ubezpieczenia społecznego grozi kara administracyjna w wysokości 500 euro na osobę.

SeoHost.pl

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!