Niedożywione, cypryjskie krowy

Animal Party alarmuje: cypryjskie, chronione krowy są niedożywione!

Krowy zamieszkujące Cypr na swoim obszarze chronionym w Akrotiri zaczynają sprawiać wrażenie niedożywionych – stwierdziła w sobotę Partia Zwierząt, wzywając władze do natychmiastowego działania w celu ich uratowania.

Od 2015 r. krowy są gatunkiem chronionym, podobnie jak cały obszar podmokły Akrotiri – podała partia.

Projekt ten był finansowany przez Inicjatywę Darwin za pośrednictwem rządu Wielkiej Brytanii (Darwin Plus, Fundusz na rzecz Środowiska i Klimatu Terytoriów Zamorskich) i prowadzony przez Cypryjskie Towarzystwo Ornitologiczne we współpracy z Centrum Ekologicznym Akrotiri i RSPB/BirdLife w Wielkiej Brytanii. Celem projektu była poprawa efektywności wypasu rodzimego bydła cypryjskiego. Zwierzęta nie są uwiązane, ale zamknięte w zagrodzie.


Jak wynika z opublikowanego oświadczenia, Cypryjska Partia Zwierząt zgłosiła Cypryjskiemu Stowarzyszeniu Ornitologicznemu zgłoszenie o najwyraźniej niedożywionych krowach i pomimo „ich sumiennych i ciągłych wysiłków w celu poinformowania opiekunów krów” sprawa najwyraźniej nie została przyjęta.

„Partia Zwierząt natychmiast wzywa wszystkie zainteresowane strony do natychmiastowego zbadania i zbadania tej kwestii, ponieważ ostatecznie ta sytuacja nikogo nie honoruje, podkreślając, że wielu naszych rodaków odwiedza Livadi, jest tam także wielu turystów”.

W przeszłości wytrzymałe bydło cypryjskie było odpowiedzialne za żmudne prace rolnicze, czyli ciągnięcie pługów i uprawianie ziemi. Ich populacja gwałtownie spadła, ale garstka oddanych hodowców bydła oraz rządowy program dotacji pozwoliły, aby liczba ta ponownie wzrosła.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading