Niebezpieczne ogrzewanie

Uważajcie na siebie – niewłaściwy sposób ogrzania mieszkań może prowadzić nawet do śmierci.

W czwartkowy poranek w domu w Lakatamia odkryto zwłoki dwóch mężczyzn, obywateli Kamerunku, którzy ogrzewając mieszkanie węglem drzewnym zaczadzili się prawdopodobnie podczas snu. Trzeci mężczyzna walczy o życie w szpitalu. Przyczyny śmierci 25. i 30.latka pomoże ustalić przeprowadzona sekcja zwłok.


Niestety, coraz częściej nie zwracamy uwagi na bezpieczeństwo a jedynie na koszt ogrzania mieszkań.


Inny przypadek nagłej śmierci miał miejsce na farmie w Dhali, gdzie znaleziono zwłoki 53.latka, Cypryjczyka. Choć wciąż badane są okoliczności, do tej pory ustalono że mężczyzna używał elektrycznego grzejnika, sam lub osoby trzecie, podkręciły go zbyt wysoko, a w konsekwencji doszło do zwarcia. 

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Uwaga na radary! >>>

Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Potencjalne źródła czadu w pomieszczeniach mieszkalnych to kominki, gazowe podgrzewacze wody, piece węglowe, gazowe lub olejowe i kuchnie gazowe.
Szczelnie pozamykane okna (czasami jeszcze dodatkowo uszczelnione), pozaklejane kratki, brak otworów wentylacyjnych w drzwiach łazienkowych, jak również brak regularnych kontroli drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych sprawiają, że w naszych mieszkaniach lub domach możemy nie być bezpieczni. W niewietrzonych pomieszczeniach bardzo łatwo może dojść do tragedii.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!