Niebezpieczna kiełbasa

Jak informują cypryjskie służb weterynaryjne na rynku wciąż dostępna jest kiełbasa wyprodukowana przez Χωριάτικα Αλλαντικά Ξιψιτής Λτδ (Choriatika Allantika Xipsitis Ltd.) które spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia konsumentów.

Zakwestionowana partia wędliny została zapakowana 24. marca 2017 roku i posiada termin ważności do 22. września 2017 roku. Podczas przeprowadzanych badań stwierdzono, że zawiera więcej niż dozwolono wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które należą do grupy ponad 100 różnych substancji chemicznych. Substancje te są uwalniane ze spalania węgla, ropy naftowej, benzyny, śmieci, tytoniu, drewna lub innych substancji organicznych, takich jak węgiel drzewny czy mięsa.

Producent dostał nakaz wycofania produktu ze sklepów i to uczynił. Część wędlin jednak znajduje się już w lodówkach konsumentów.

Jeżeli posiadacie tego typu wędlinę w domu możecie ją zwrócić do sklepu w którym została kupiona bez konieczności okazywania paragonu.

Swoją drogą jest to bardzo dziwne. Dwa miesiące po wyprodukowaniu i rozpoczęciu sprzedaży odkryto, że wędlina jest niebezpieczna dla zdrowia. Czy tutaj nikt nie bada produkcji na bieżąco?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading