Niebawem ruszy portal e-sprawiedliwość

Rusza system rejestracji i prowadzenia spraw sądowych, w przyszłym roku ruszy e-tożsamość

Wkrótce zostanie udostępniony elektroniczny system rejestracji i prowadzenia spraw sądowych e-sprawiedliwość, a w 2024 r. zostanie wdrożona także elektroniczna tożsamość – zapowiedział przy okazji wiceminister innowacji Filippos Hatzizacharias. wczorajszej prezentacji kosztów budżetowych na rok 2024 Komisji Finansów Parlamentu.

Hatzizacharias podkreślił, że 87 projektów jest w trakcie realizacji . Spośród nich 40 realizowanych jest w ramach Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (19 realizowanych jest przez rząd a 21 pod jego nadzorem), a 47 realizowanych jest dodatkowo

Jak zauważył wiceminister innowacji Filippos Chatzizacharias, koszty szacowane są na 160,5 mln euro z zatwierdzonych w zeszłym roku 119,6 mln euro, co oznacza wzrost o 40,8 mln euro.

Celem Wiceministra w związku z cyfryzacją państwa jest włączenie technologii we wszystkich usługach, aby obywatel mógł korzystać z usług rządowych na swoim komputerze lub telefonie komórkowym, aby móc sprawdzać postęp realizacji swoich wniosków.

Odnośnie cyberbezpieczeństwa wiceminister zauważył, że istnieje specjalny plan działań i że będzie kontynuowane obsadzanie 21 ekspertów w Dyrekcji ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego. 

Tylko czy dzięki temu wszystko sądy będą funkcjonować szybciej?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading