fbpx

Nie zdążyli się zarejestrować?

Przepisy mówią wyraźnie – wszystkie nieruchomości na wynajem muszą być zarejestrowane.

Do wtorku 7 lutego 2023 roku wszyscy wynajmujący nieruchomości Airbnb powinni zarejestrować się w rządzie i otrzymać certyfikat – w przeciwnym razie grozi im kara.

Jednak szybki rzut oka w internecie pokazuje, że ci, którzy nadal oferują wynajem krótkoterminowy, nie zamieszczają pomimo obowiązku prawnego, odpowiedniej koncesji i odznaki, które powinni byli uzyskać od wiceministra turystyki. 

Innymi słowy, łamią prawo i mogą – w przypadku zgłoszenia lub wykrycia przez wiceministra – zostać ukarani administracyjną karą pieniężną lub innymi karami na mocy obecnie obowiązujących przepisów.

Parlament przygotowuje się jednak do kolejnego przedłużenia obowiązywania ustawy. Będzie to drugie przedłużenie, ponieważ Izba zdecydowała wcześniej o przedłużeniu okresu karencji na rejestrację zgodnie z przepisami przyjętymi w 2020 r.

Przedłużenie zostało zatwierdzone przez parlament ze względu na praktyczne trudności, z jakimi borykają się właściciele nieruchomości, gdy próbują dołączyć do rejestru, o którym zadecydowano. Dlatego okres karencji został przedłużony do 7 lutego 2023 r.

Jaka wymówka będzie tym razem? System internetowy działa bardzo sprawnie a sama rejestracja trwa zaledwie kilka minut…

A może po prostu parlamentarzyści sami próbują uniknąć rejestracji swoich nieruchomości i płacenia podatków.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!