fbpx

Nie wypłacają należnych pieniędzy

Połowa hotelarzy w Pafos nie realizuje porozumienia osiągniętego w październiku ubiegłego roku w sprawie podwyżek dla pracowników.

Spontaniczna przerwa w pracy, którą rozpoczęli w poniedziałek pracownicy jednostki hotelowej w Pafos, domagając się zapłaty CoLA i wykonania układu zbiorowego, trwa.

Z tabliczkami z hasłami takimi jak: „Ręce precz od CoLA”, „CoLA – szacunek dla uzgodnionych”, „CoLA dla wszystkich”, pracownicy tej właśnie jednostki hotelowej zebrali się ponownie w środę przed swoim miejscem pracy.

W oświadczeniu skierowanym do KYPE, Sekretarz Okręgowy Oddziału Pracowników Hotelowych PEO, Nikos Savvidis, stwierdził, że Departament Stosunków Pracy, w następstwie tego rozwoju wydarzeń, wysłał pismo, że jutro w czwartek o godzinie 10:00 wszystkie zaangażowane strony powinny uczestniczyć w spotkaniu w celu omówienia spraw związanych z przestrzeganiem Układu Zbiorowego Pracy tj. CoLA, podwyżki, 13. pensji a także urlopów.

Według Savvidisa połowa hotelarzy w Pafos nie realizuje porozumienia osiągniętego w październiku ubiegłego roku w sprawie podwyżek dla pracowników. Przypomniał, że od 1 stycznia należy wypłacić pracownikom podwyżkę, ale “niektóre jednostki odmawiają”.

Ponadto w oświadczeniach dla KYPE Koulis Ignatiou, sekretarz Stowarzyszenia Hotelarzy, stwierdził, że pracownicy konkretnego hotelu otrzymywali wynagrodzenie, ale ich wynagrodzenie nie obejmowało dodatku CoLA – zgodnie z opinią ministerstwa pracy “wynagrodzenie pracownika hotelu musi zawierać dodatek waloryzacyjny i podwyżkę o 1,5%, która została uzgodniona przy odnowieniu układu zbiorowego do 31.12.23”.

Ignatiou powiedział, że do ministerstwa została wysłana skarga w związku z naruszeniem prawa, a także pismo w sprawie mediacji w sprawie podwyżek, dodając, że „ta firma ani nie wysłała pisma z informacją o czymkolwiek do ministerstwa, ani też nie przyszła do jakikolwiek dialog ze związkowcami ani przedstawicielami stowarzyszeń”.

Związki zawodowe pracowników popierają strajk.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!