fbpx

Nie wszystko podrożało w marcu

Okazuje się, że niektóre produkty w cypryjskich sklepach w marcu wyraźnie staniały…

W marcu, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, spadek cen odnotowano w cenach świeżych owoców (14,2%), świeżych warzyw (poza ziemniakami) o 27% i świeżych owoców morza (7,9%).

Odnotowano także spadek cen odzieży niemowlęcej (od 0 do 2 lat) o 1,8% i odzieży dziecięcej (od 3 do 13 la) o 1,4% rocznie. Ceny obuwia dla niemowląt i dzieci spadły o 1,9%.

W usługach transportowych ceny w marcu odnotowały spadek o 5,8% w ciągu roku. 

Ceny transportu lotniczego pasażerów spadły o 8,1%. W tym wypadku mowa raczej o promocjach i ofertach spoza sezonu, ale przecież statystycznie ładnie to wygląda.

W sektorze łączności ceny spadły o 3,3%, w telefonach i faksach o 7,2%, w telefonii komórkowej o 4,1%, a w usługach dostępu do internetu o 5,1%.

W przypadku sprzętu audiowizualnego spadek cen wyniósł 2,6% – ceny sprzętu rejestrującego audio i wideo spadły o 6,3% rok do roku, komputerów osobistych o 2,5%, a urządzeń elektrycznych do higieny osobistej o 4,8%.

Szkoda tylko, że nie odnotowano wzrostu wynagrodzeń…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!