Nie wrócił z Cypru

Jak już pisaliśmy na naszych łamach, w niedzielę w Pafos utonął Polak (przeczytajcie tutaj). Udało nam się ustalić więcej informacji na jego temat.

Utonął Wiesław Myśliwiec, pracownik Urzędu Marszałkowskiego, kierownik Oddziału Wspierania Rozwoju Gospodarczego, w Departamencie Rozwoju Regionalnego.

Wiesław Myśliwiec miał 54 lata. Ukończył prawo na Filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie.

W latach osiemdziesiątych był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów i Solidarności Walczącej. Aresztowany we wrześniu 1985 roku. Sądzony w tzw. trybie przyśpieszonym, skazany na półtora roku pozbawienia wolności (bezwględnego, nie w zawieszeniu), część wyroku odbył, wyszedł wiosną 1986.

Od 1989 członek Komitetu Obywatelskiego w Rzeszowie, członek prezydium. Powrócił do działalności w NZS (przewodniczący na Filii UMCS, do 1990 Międzyuczelnianej NZS w Rzeszowie, delegat na I i II Zjazd NZS we Wrocławiu i Gdańsku). W 1990- roku wybrany do Rady Miasta Rzeszów z listy KO, m.in w 1991 roku składał wniosek o odwołanie prezydenta Zdzisława Banata. W latach 1997-2001 przewodniczący Ruchu Społęcznego AWS w Rzeszowie, członek Zarządu Wojewódzkiego.

W latach dziewięćdziesiątych był szefem rzeszowskiego oddziału Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Wiesław Myśliwiec do końca pozostał wierny swoim ideałom. Działał w stowarzyszeniu Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym. Należał też do Grupy Ujawnić Prawdę w Rzeszowie, która stworzyła listę tajnych współpracowników, funkcjonariuszy SB, członków PZPR, sędziów i prokuratorów, zwalczających opozycję na Podkarpaciu.

 

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from CYPR24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading