fbpx

Nie wpuścili go do samolotu bo się zaszczepił!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Obsługa lotniska odmówiła wejścia na pokład pasażerowi, który zaszczepił się trzecią dawką szczepionki!

Jak informuje epoznan.pl, szczepienie zamiast ułatwić skomplikowało podróż jednego z czytelników portalu. Obsługa lotniska w Poznaniu odmówiła mu wejścia na pokład samolotu, ponieważ, jak wynikało z paszportu covidowego, od ostatniej dawki nie minęło 14. dni.

Obsługa nie była zainteresowana faktem, że podróżny przyjął kilka dni wcześniej trzecią dawkę szczepionki. Z paszportu wynikało jasno – 8. dni wcześniej zakończył proces szczepień.


Problem z wejściem na pokład miała jedynie osoba zaszczepiona trzecią dawką, osoby zaszczepione dwiema dawkami bez problemu odleciały z Ławicy.


Rzecznik prasowy lotniska stwierdził, że za cała sytuację odpowiedzialna jest firma obsługująca lot. To nie lotnisko decyduje kto poleci, ale firma handlingowa.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Testy dla zaszczepionych? >>>

Obecnie nie ma międzynarodowych ustaleń dotyczących Unijnego Certyfikatu COVID i przyjęcia dodatkowej dawki szczepienia. Przyjęcie trzeciej dawki (drugiej w przypadku Johnson&Johnson) szczepionki nie powinno być odnotowywane na certyfikacie europejskim.

W przypadku Cypru, dodatkowa dawka jest odnotowywana w aplikacji SafePass – w końcu przedłuża jego ważność. W jaki sposób do takiego odczytu podejdzie firma odprawiająca lot – tego nie wiemy.

Jeżeli więc wybieracie się na święta do Polski – sprawdźcie przedtem czy trzecia dawka zostanie Wam dopisana do paszportu covidowego…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!