fbpx

Nie wiadomo jak będzie wyglądał CORONAPASS

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Informacje na temat CORONAPASS zostały opublikowane po wczorajszym posiedzeniu rządu po godzinie 21:00

Nikt jeszcze nie wie jak będzie wyglądał CORONAPASS – być może będzie w formie aplikacji, w formie dokumentu papierowego, a może w formie sms’a… Nie ma żadnych informacji na ten temat. Pewne jest jedno – bedzie obowiązywał, zgodnie z opublikowanymi informacjami, od 10 do 31 maja 2021 roku. Od 1 czerwca wszystko, zgodnie z założeniami rządu, ma wrócić do normalności.


1 czerwca nie jest datą przypadkową – do końca maja Cypr zamierza zaszczepić 60% dorosłych mieszkańców wyspy.


Zgodnie z założeniami, CORONAPASS ma ułatwić życie. Niestety, niektórym z mieszkańców to życie utrudni i to bardzo. Zasady na jakich CORONAPASS ma być wydawany znacznie ograniczają jego dostępność.

Aby otrzymać CORONAPASS należy być szczepionym minimum jedną dawką szczepionki, chorować na Sars-CoV-2 w ciągu ostatnich trzech miesięcy lub posiadać aktualny, wykonywany co 72. godziny szybki test antygenowy lub PCR. Te i tylko te informacje zostały już opublikowane.

Nadal nie ma żadnych informacji na temat tego w jaki sposób dane będą aktualizowane – czy będzie to robił rząd automatycznie, czy będziemy sami to robić… To są wszystko niewiadome.

Nie jest wiadome także jak CORONAPASS będzie wyglądał – być może będzie to aplikacja, być może będzie to dokument papierowy a może będzie to potwierdzający ważność sms. Być może zwolniono nas z obowiązku wysyłania sms’ów przed wyjściem z domu natomiast pojawi się nowy obowiązek wysyłania sms’a z prośbą o przesłanie CORONAPASS. Nikt nic nie wie.,

Jak już napisaliśmy jedną z możliwości otrzymania CORONAPASS jest zaszczepienie się minimum jedną dawką szczepionki – CORONAPASS dostaniemy po trzech tygodniach od momentu jej podania. Niestety, portal szczepień ostatnimi czasy nie działa prawie wcale – we wtorek poprawnie działał 15 minut, dzisiaj pół godziny. Prawdopodobnie nikt z ministerstwa innowacji nie wziął pod uwagę faktu dużego zapotrzebowania na szczepienia dla osób w określonym wieku. Problemem jest także kontakt z lekarzami pierwszego kontaktu – ich linie telefoniczne są non stop zajęte.

Pewne są jedynie dwie rzeczy: CORONAPASS ma zaczął działać od najbliższego poniedziałku i jeżeli rząd nie wymyśli czegoś co pozwoli zachować dane osobowe jego posiadacza w tajemnicy będzie go mógł sprawdzić jedynie funkcjonariusz policji. Nikt inny nie ma prawa na informacje na temat naszego zdrowia – tak jednoznacznie powiedział Komisarz Ochrony Danych Osobowych.

Czekamy teraz, aż “mądre” głowy w cypryjskim rządzie wymyślą kolejny sposób na obejście prawa i konstytucji – prawnicy twierdzą jednoznacznie, że wprowadzenie CORONAPASS łamie prawa konstytucyjne.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!