Służby ustalają adresy kierowców łamiących przepisy
Wysłano pisma do wszystkich agencji rządowych, które prowadzą bazę danych obywateli, takich jak Departament Transportu Drogowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych itp. aktualizować swoje bazy danych, pobierając wszystkie dane obywateli, nawet ich telefony komórkowe i adresy e-mail. W ten sposób zostaną łatwo zidentyfikowani, ponieważ wielu zgłoszonych odmawia przyjęcia płatności.
Jak ustalono, setki a nawet tysiące obywateli otrzymało na telefon komórkowy wiadomość z Urzędu Pocztowego informującą ich, że mają do odbioru list polecony. Wiele z tych osób nie stawia się na pocztę gdyż podejrzewają, że jest to pozasądowy mandat z kamer.
Jak wyjaśnia ministerstwo w przypadku nieodebrania przesyłki nakaz sądowy nie ulega przedawnieniu, a firma zarządzająca wraz ze swoim przedstawicielem zobowiązuje się do osobistego zlokalizowania sprawcy wykroczenia w celu doręczenia mu orzeczenia sądowego.
Zgodnie z prawem firma może dwukrotnie podjąć próbę zlokalizowania winnego kierowcy. Jeśli to się nie powiedzie, sprawę przejmuje Policja.
Jeśli ponownie nie uda się zlokalizować przestępcy, jego dane zostaną zarejestrowane w bazie danych, a gdy skontaktuje się z departamentem rządowym, zostanie zlokalizowany.
Od dnia uruchomienia funkcjonowania systemu fotooznakowania (1.01.2022) do 19 grudnia 2022 roku urządzenia wykryły łącznie 144 081 wykroczeń drogowych, przy czym na podstawie rejestracji tej liczby wykroczeń, wymierzono 79 622 pozasądowych kar pieniężnych, z czego zapłacono 41 142.
Dodatkowo urządzenia zarejestrowały 80 429 wykroczeń drogowych, za które wystawiono mandaty.
Zostaw swój komentarz: