Nie przeszkadzajcie flamingom, one tu mieszkają!

Turyści biegają, wjeżdżają samochodami i straszą flamingi!

Wspólnie z władzami Larnaki apelujemy: nie przeszkadzajcie flamingom! Nikt nie zabrania robienia im zdjęć, ale korzystajcie z wież obserwacyjnych, dostępnych chodników i ścieżek.

Jak informują przedstawiciele władz, zdarzają się przypadki wchodzenia do słonego jeziora aby zrobić flamingom jak najlepsze zdjęcia. Służby miejskie znalazły na terenie jeziora ślady opon samochodów i skuterów co jednoznacznie świadczy o tym, że niektórzy „turyści” wjeżdżają na podmokłe tereny pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy – teren gdzie mieszkają ptaki jest obszarem ściśle chronionym. Zabronione jest podchodzenie do flamingów, ich straszenie czy dokarmianie. Nieodpowiednie zachowania mogą doprowadzić do tego, że ptaki po prostu się wyniosą i znajdą sobie inne miejsce na zimowanie – Larnaka straci wtedy wspaniałą atrakcję turystyczną. Niewłaściwe zachowanie może zniszczyć wyjątkowy system jeziora.

Salt Lake w Larnace, to kompleks czterech słonych jezior o powierzchni 2,2 km², uważane jest za jedno z najważniejszych mokradeł na Cyprze. Został uznany za teren podmokły o znaczeniu międzynarodowym i zakwalifikowany do europejskiego programu Natura 2000. Według Zarządu Turystyki w Larnace, ciemnoczerwone algi rosnące w słonym jeziorze są podstawą łańcucha pokarmowego, ponieważ zjadają je małe krewetki w jeziorze. Z kolei krewetki są pożywieniem nie tylko dla flamingów, ale także innych ptaków wędrownych, których łączna liczba przekracza 80 gatunków. Wszystkie wodne ptaki, które odwiedzają słone jezioro, rozmnażają się w jego okolicach.
Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!