Nie mieszczą się w autobusie

Rok szkolny dopiero wystartował a już teraz dzieci nie mieszczą się w autobusie wiozącym je do szkoły

EAL, czyli firma obsługująca komunikację miejską i dowóz dzieci do szkół, chwali się zakupem nowych autobusów a jednocześnie nie może sobie poradzić z obsługą wszystkich połączeń i ma problem z dowozem uczniów ze szkoły do ​​domów, na terenie gminy Moni.

Dzieci uczęszczające do Regionalnej Szkoły Podstawowej „Agioi Anargyroi”, Moni-Monagroulli i przedszkola nie mogą dojechać i wrócić ze szkoły ze względu na brak miejsc w autobusie!

Autobus wożący dzieci ze szkoły do ​​klasztoru może pomieścić 27 osób łącznie z opiekunem, jednak uczniów jest więcej i nie wszyscy mogą się zmieścić. Według Dyrekcji Szkoły, łączna liczba uczniów mieszkających na terenie gminy Moni (szkoła podstawowa – przedszkole) i chcących korzystać z autobusu wynosi 46.

Dyrekcja Szkoły i Stowarzyszenie Rodziców wysłało w tej sprawie pismo do Ministerstwa Transportu z powiadomieniem do EMEL. Dyrekcja i rodzice informują pisemnie o zaistniałym problemie, prosząc o jego niezwłoczne rozwiązanie.

Oprócz braku miejsc w autobusie rodzice zwracają także uwagę na fakt, że pasy bezpieczeństwa, jakie zapewnia środek transportu, nie są odpowiednie dla dzieci Jak wyjaśnia Vaso Euripidou, wiceprezes Stowarzyszenia Rodziców, pasy są za duże dla dzieci w wieku przedszkolnym i przez to nie mogą dobrze zapięte.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading