fbpx

Nie ma mowy o luzowaniu obostrzeń

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

400-600 nowych zakażeń dziennie nie pozwala na luzowanie obostrzeń

Według doradcy naukowego rządu Petrosa Karayiannisa, jakiekolwiek dalsze złagodzenie środków stosowanych przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa będzie prawdopodobnie dotyczyło tylko liczby osób, które mogą przebywać w kościołach w tym samym czasie w okresie Wielkanocy.

W rozmowie z cypryjską agencją informacyjną Karayiannis, profesor mikrobiologii i wirusologii molekularnej na Uniwersytecie w Nikozji Medical School, powiedział, że chociaż sytuacja na Cyprze uległa poprawie, wirus nadal jest w społeczności i zajmie trochę czasu, zanim złagodzone zostaną inne ograniczenia. „Jest za wcześnie, aby cokolwiek mówić o możliwym zniesieniu relaksacji, ponieważ wciąż mamy wiele przypadków każdego dnia” – powiedział.


Zdaniem eksperta, w chwili obecnej, nie może być mowy o poluzowywaniu obowiązujących środków bezpieczeństwa.


„Do tej pory nie było specjalnej dyskusji wśród członków zespołu epidemiologicznego na temat dalszych relaksacji, ponieważ czekamy, co pokażą nam najbliższe dni. W najbliższą niedzielę miną dwa tygodnie od ostatniej relaksacji obostrzeń, więc musimy zachować cierpliwość. Jednak rząd może zwiększyć liczbę osób, które mogą przebywać w kościołach w okresie wielkanocnym, pod warunkiem, że ludzie będą przestrzegać obowiązujących środków ”.

Karayiannis dodał, że ciągłe wahania liczby przypadków, wahające się codziennie od 400 do 600, uniemożliwiają wyciągnięcie bezpiecznych wniosków. „Bardzo trudno jest przewidzieć, kiedy nastąpi namacalna redukcja liczby przypadków. Ostatni raz byliśmy świadkami prawdziwego spadku w styczniu, kiedy środki były bardzo surowe ”- powiedział Karayiannis.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!