Nie kupujcie wody na lotnisku

Na wszystkich polskich lotniskach są punkty gdzie można nalać do butelki wody a pustą możemy bez problemu przenieść przez kontrolę bezpieczeństwa

Jeżeli wybieracie się na Cypr zapewne planujecie także koszty związane z pobytem na… lotnisku. A tam tanio nie jest! Mała butelka wody (0,5l) kosztuje blisko 2€ (9 zł)!

Na szczęście można na wodzie oszczędzić – wystarczy przenieść przez kontrolę bezpieczeństwa pustą butelkę, nawet 1,5 litrową!

W tym wypadku nie ma ograniczeń – pamiętajcie jednak, że butelka musi być pusta!

Praktycznie na wszystkich lotniskach znajdują się punkty gdzie można napić się zimnej wody lub też napełnić nią butelki.

Na warszawskim lotnisku Okęcie punkty znajdziecie: naprzeciwko Gate 22N, naprzeciwko Gate 38, naprzeciwko Gate 3N, w hali odbioru bagażu, za kontrolą bezpieczeństwa w strefie AB. Dostępne są także dwa poidełka dla pasażerów przylatujących ze strefy non-Schengen (czyli także z Cypru).

W Krakowie na I piętrze, tuż za kontrolą bezpieczeństwa, ustawiono dwie fontanny wody pitnej.

W Gdańsku zdroje znajdują się w strefie odlotów, za odprawą bezpieczeństwa, niedaleko placu zabaw dla dzieci, McDonald’s i Executive Lounge, kolejny jest w ogólnodostępnej części terminalu pasażerskiego T2, niedaleko Przylotów oraz Punktu Informacji Turystycznej i Lotniskowej. Trzeci znajduje się w części zastrzeżonej lotniska, na wysokości gate nr 22, koło sklepu Relay i palarni.  

W Katowicach poidełka znajdziecie a terminalu A w zachodniej, skrajnej części hali odlotów, w terminalu B – na parterze, przy zachodnich bramkach do boardingu, w terminalu C – nieopodal toalet, po prawej stronie od wejścia do hali, a przed kontrolą dokumentów (strefa non Schengen) oraz w terminalu C – po drugiej stronie hali (zachodniej), przy karuzelach na bagaż

W Poznaniu dwa źródełka z bezpłatną wodą ustawiono w strefie Schengen, oraz jedno w non-Schengen.

We Wrocławiu fontanny z pitną wodą znajdują się po prawej stronie, za kontrolą bezpieczeństwa w strefie AB, w pobliżu Gate’u 38/39, oraz obok Gate’u 21/22.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading