Nie jest dobrze…

Pomimo stosunkowo niewielkiej ilości oferowanych miejsc w hotelach, obłożenie w Pafos nie przekracza w grudniu 35%.

Prezes Stowarzyszenia Hotelarzy w Pafos, Thanos Michaelidis, określił ruch w hotelach w Pafos jako niski w grudniu, dodając jednak, że pewien wzrost ruchu będzie obserwowany w okresie świątecznym do ostatniego tygodnia grudnia. Dotychczasowe obłożenie wynosi zaledwie 35%.

W rozmowie z KYPE pan Michaelidis zauważył, że zainteresowanie hotelami w Pafos jest pewne, jednak liczba ta jest stosunkowo niewielka, aby zapewnić znaczący wzrost branży hotelarskiej w Pafos.

Dodał, że kilku krajowych gości spędzi wakacje w Pafos, jednak nie będą oni stanowić znaczącego napływu odwiedzających w okresie świątecznym.

W okresie zimowym w dystrykcie Pafos będzie działać 7500-8000 łóżek reprezentujących wszystkie kategorie hoteli oraz miejsc noclegowych.

Zdaniem prezesa w pozostałe zimowe miesiące obłożenie będzie jeszcze niższe, zaznaczając, że styczeń i luty to najtrudniejsze miesiące w roku. Charakteryzuje się również niższym niż w okresie zimowym 2019 roku obłożeniem w latach 2022-2023.

W tym okresie prowincję Pafos odwiedzają turyści z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski i mniejszych rynków. Goście to w większości emeryci.

Nadal jednak w Pafos można spotkać bardzo wielu Polaków, którzy odpoczywają tutaj od polskiej zimy…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading