Nie dostaną zasiłków?

Osoby, które odeszły z pracy w bankach prawdopodobnie nie dostaną zasiłków dla bezrobotnych.

Kiedy w lipcu ubiegłego roku 550 pracowników Bank of Cyprus wyraziło zgodę na plan dobrowolnego odejścia banku, byli oni pewni, że wraz z odejściem otrzymają również zasiłek dla bezrobotnych. 

Tym razem jednak byli pracownicy, którzy odeszli w ramach ostatniego planu dobrowolnych odejść, nie otrzymało jeszcze zasiłków dla bezrobotnych. Jak poinformowano „Philenews”, wnioski żadnego z byłych pracowników banku nie są nawet rozpatrywane przez urzędy pracy.

Warto zauważyć, że przy dotychczas realizowanych przez banki planach dobrowolnych odejść, kwoty odszkodowań są obliczane na podstawie stażu pracy, a nie pozostałych lat pracy, sektor opuściło już ponad 5 tys. bankowców. 

Advertisements

Tylko w tym roku, dzięki planom wdrożonym przez Bank of Cyprus, Hellenic i Alpha Bank, odeszło ponad 1000 pracowników. 

Jednak ten rok mógł nie być ostatnim, w którym wdrożono dobrowolne plany, ponieważ banki już ostrzegały, że kolejne fale odejść, kiedy i jeśli wystąpią, będą bez nieodpłatnych rekompensat i będą w istocie zwolnieniami.

Sąd jest jednak bezlitosny: decyzja dotyczyła pracownika, który odszedł z firmy w ramach planu dobrowolnych odpraw, w ramach którego Administracja Ubezpieczeń Społecznych odmówiła mu prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Sąd przyznał rację ministrowi pracy – w odprawach uwzględniony został także zasiłek dla bezrobotnych i dodatkowe wsparcie się po prostu nie należy.

Zanim więc zdecydujecie się na wydanie całych odpraw z zakładu pracy, musicie mieć na względzie fakt, że nie dostaniecie zasiłku.

Ale to przecież grosze, te kilkaset euro przy wielotysięcznych odprawach…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!