fbpx

Nie dogadali się – przejścia pozostaną zamknięte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Przedstawiciele TRNC i Cypru nie uzgodniłi mechanizmu ponownego otwarcia przejść pomiędzy północą i południem.

Komisja ma odbyć kolejne posiedzenie po tym, jak strona Turków cypryjskich odpowie na wszystkie pytania zadane przez ich grecko-cypryjskich odpowiedników w sprawie propozycji, którą północna przedłożyła do ponownego otwarcia.

Współprzewodniczący grecko-cypryjskiego komitetu, Leonidas Phylactou, powiedział cypryjskiej agencji informacyjnej, że zadał stronie Turków cypryjskich kilka pytań dotyczących jej propozycji, ponieważ była ona dość skomplikowana. Powiedział, że członkowie Turków cypryjskich obiecali, że wkrótce wrócą z wyjaśnieniami. Strona grecko-cypryjska przedstawiła własną propozycję wznowienia ruchu granicznego około miesiąc temu. Phylactou powiedział, że rolą komitetu jest omówienie środków otwarcia przejść, a nie tego, które przejścia zostaną otwarte.


Przejścia pomiędzy północą i południem są zamknięte od ponad 15. miesięcy.


W czwartek „premier” Turków cypryjskich Ersan Saner ogłosił, że przejścia graniczne pozostaną na razie zamknięte, ponieważ liczba przypadków na południu jest nadal stosunkowo wysoka. Przemawiając w BRT TV, Saner powiedział, że od 10 czerwca wjazd na północ będzie dozwolony bez konieczności poddawania kwarantannie osobom, które zostały w pełni zaszczepione i które przyjeżdżały z krajów spoza czerwonej kategorii. Powiedział również, że punkty kontrolne zostaną otwarte, gdy kategoryzacja ryzyka na południu zmieni się na bursztynowy z czerwonego. 


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!