Nie dla niszczenia opon w Ypsonas

Burmistrz Ypsonas głośno protestuje przeciwko budowie zakładu pirolizy opon w swojej gminie.

Burmistrz Ypsonas jest w ostrym sporze z fabryką pirolizy opon w związku z obawami dotyczącymi zagrożeń dla zdrowia, jakie może ona przynieść dla tego obszaru i jego mieszkańców. Firma odrzuciła zarzuty, oskarżając burmistrza o próbę służenia „innym interesom”.

Spór wynika z faktu, że burmistrz Pantelis Georgiou nalega, aby fabryka pirolizy Bioland Energy nie mogła działać w rejonie Ayios Sylas w Ypsonas w Limassol.


W rozmowie z Cypryjską Agencją Informacyjną Georgiou powiedział, że odpady, którymi będzie zajmować się firma, tworzą specyficzne zanieczyszczenia, które są niebezpieczne dla mieszkańców tego obszaru.

Powołując się na raport departamentu ochrony środowiska, powiedział, że te zanieczyszczenia „mają toksyczne właściwości, które gromadzą się w ludziach i zwierzętach i osadzają się daleko od miejsca ich uwolnienia”.

Ypsonas jest sklasyfikowany jako obszar umożliwiający działanie fabryk typu A i B.


Piroliza opon polega na rozkładzie termicznym złożonych związków organicznych na prostsze składniki bez udziału tlenu.


Komisja ds. Handlu Izby Reprezentantów dyskutuje nad nowelizacją obowiązujących przepisów dotyczących obszarów przemysłowych, takich jak Ypsonas – burmistrz napisał do posłów, prosząc ich o zmianę prawa, tak aby dopuszczalne limity emitowanych zanieczyszczeń były poniżej dopuszczalnych limitów dla fabryk typu B – zamiast typu A, który jest istniejącą strukturą.

Być może dane przedstawione przez firmę pokazują, że zanieczyszczenia są poniżej dopuszczalnych limitów dla fabryk typu A, ale to nie znaczy, że są poniżej dopuszczalnych limitów dla fabryk typu B – powiedział burmistrz.
W rejonie Vasiliko istnieje wspierana przez rząd infrastruktura, która zapewnia odpowiednią ewakuację w nagłych przypadkach.

Bioland Energy Pyrolysis odrzuca zarzuty burmistrza. Zdaniem firmy działania są dobre dla środowiska, ponieważ rozwiązują problem zużytych niebezpiecznych opon.

Proces pirolizy nie jest spalaniem, ponieważ zużyte opony samochodowe będą podgrzewane w specjalnie zabezpieczonych miejscach przy braku tlenu.
Ten projekt jest całkowicie bezpieczny, nie ma negatywnego wpływu na środowisko, ponieważ nie będzie wytwarzał odpadów, a emisje gazów zawsze będą poniżej dozwolonych limitów.

Firma podkreśliła, że urządzenia spełniają nawet najsurowsze cypryjskie i europejskie normy a proces pirolizy nie spowoduje nawet nieprzyjemnego zapachu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading