fbpx

NIE dla młodzieży w Ayia Napie!

Koniec rozrywkowej Ayia Napy?

Bieżący sezon będzie ostatnim, w którym jedna z czołowych firm turystycznych Thomas Cook będzie promować Ayia Napę jako przyjazną imprezową przystań dla młodzieży w wieku 18-30 lat – poinformowali przedstawiciele firmy.

Firma zareagowała w ten sposób na apele burmistrza miasta o zakończenie “szaleństw” w Ayia Napie. Od przyszłego sezony miasto ma skupić się na rodzinach z dziećmi oraz na osobach starszych.

Burmistrz Ayia Napa Yiannis Karousos cieszy się z decyzji firmy. Jego zdaniem najwyższy czas zakończyć w mieście “tani wypoczynek młodzieży” i skupić się na dobrze sytuowanych klientach “wysokiej jakości”. W wywiadzie dla jednej z lokalnych gazet stwierdził, że “Ten rodzaj turystyki przynosi tylko problemy”. Jego zdaniem najwyższy czas się skupić na turystach, którzy w ciągu tygodniowego pobytu wydadzą w mieście 500£ a nie na studentach, którzy zostawiają zaledwie 150£. W wywiadzie powiedział także, że jego zdaniem większość właścicieli lokali powinna zrozumieć jego politykę i dostosować swoje firmy do aktualnych potrzeb.

No to ciekawie… Jeśli chcecie więc zaszaleć w Ayia Napie musicie przyjechać w tym roku!


Zostaw swój komentarz:

Zaplanuj swoją podróż