Nie dajcie się nabrać

Ostrzegamy: nie dajcie się nabrać i nie kupujcie walut na północnym Cyprze

Wiele rzeczy na północy jest dużo tańszych: zaczynając od paliwa, poprzez papierosy a na… dolarach kończąc. Nie dajcie się jednak nabrać, gdyż w ciągu ostatnich kilkunastu dni pojawiło się tam wiele fałszywych banknotów amerykańskiej waluty.

Co kilka dni, tamtejsza policja, ogłasza kolejne aresztowania związane z fałszowaniem pieniędzy.

Do aresztu trafił między innymi 36. letni mężczyzna w Kyrenii, u którego podczas przeszukania domu w pobliskiej wiosce Karaoğlanoğlu (Ayios Georgios) znaleziono w sumie 7297 fałszywych dolarów. (6757 euro).
Jego aresztowanie było powiązane z aresztowaniem dwóch innych mężczyzn w wieku 24 i 25 lat, u których w kasynie w Kyrenii stwierdzono posiadanie fałszywych banknotów o nominałach wartych 1253 dolarów (1160 euro).

Z kolei u 50. latka znaleziono 2000 dolarów (1852 euro) w 40 fałszywych banknotach 50-dolarowych w innym kasynie w mieście. Przeszukanie jego domu ujawniło 20 fałszywych banknotów 100-dolarowych, które zabezpieczono jako dowód.

Przed sądem w Kyrenii stawił się inny mężczyzna po tym, jak próbował użyć w kasynie fałszywego banknotu 50-dolarowego (o wartości 46 euro).

Może się więc zdarzyć, że ktoś zaproponuje Wam „interes życia” przy zakupie dużo tańszej waluty.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading