fbpx

Nie dajcie się nabrać!

Nasi czytelnicy coraz częściej otrzymują sms’y o przymusowym skierowaniu na kwarantannę – to fałszywka.

Trudno jednoznacznie powiedzieć jak to działa – być może po odpowiednie urządzenia wykrywają fakt ponownego zalogowania się do polskiej sieci po wylądowaniu na polskim lotnisku, być może jest to sprawa losowa, przypadkowa. Faktem jednak jest, że niektórzy z naszych czytelników otrzymują sms’a o skierowaniu na przymusową, 10. dniową kwarantannę.


Tak wygląda otrzymana wiadomość tekstowa – to fałszywka.


W otrzymanej informacji znajduje się link pod którym rzekomo mamy uzyskać więcej informacji o kwarantannie. Jako nadawca figuruje KWARANTANNA więc teoretycznie wszystko powinno się zgadzać.

Jest to jednak typowa fałszywka, tak zwany SPAM, który po kliknięciu w link spowoduje zainstalowanie złośliwego oprogramowania w Waszym telefonie i zostaną Wam skradzione wszystkie informacje w nim zapisane nie tylko Wasze kontakty ale także informacje dotyczące zainstalowanych aplikacji (Facebook, konta bankowe, mail).

Przypomnijmy, że w Polsce, na kwarantannę kieruje jedynie Sanepid. W Głównym Inspektoracie Sanitarnym uzyskaliśmy informację, że instytucja ta nigdy nie wysyła sms’ów z tego typu informacjami.

Uważajcie na swoje dane osobowe, nie klikajcie wszystkich linków, które są do Was przesyłane.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!