Nie chce się wyprowadzić

Skazany za napaść seksualną były biskup Kiti odmawia wyprowadzki – nadal mieszka w metropolii.

Były biskup Kiti Chryzostomos nadal nie opuścił mieszkania w metropolii, mimo że został o to poproszony po tym, jak został uznany za winnego napaści na tle seksualnym.

Jego prawnik powiedział, że były biskup, umieszczony na urlopie naukowym przez Święty Synod, nie wyjechał, ponieważ jego prośba, aby biskupstwo znalazło mu inne zakwaterowanie, nie została jeszcze spełniona. Według Yiannisa Polychronisa, pod koniec czerwca złożono wniosek, aby Święta Metropolia Kiti znalazła mu nowe mieszkanie i od tego czasu nic się nie zmieniło, co w rzeczywistości oznacza, że ​​nadal mieszka w kompleksie metropolitalnym, mimo że był poprosił o opuszczenie.

Były biskup, którego w maju uznano za winnego napaści na tle seksualnym, zażądał od metropolii znalezienia mu domu i zapewnienia bezpieczeństwa.

Polychronis wysłał list do Świętego Synodu w imieniu swojego klienta, wyszczególniając, że były biskup powinien był zostać wezwany przed synod, aby przedstawił własną wersję wydarzeń.

Nie wzięli pod uwagę jego poważnych problemów zdrowotnych ani kwestii związanych z jego bezpieczeństwem. Jest tak wiele gniewu przeciwko niemu”.

Były biskup został skazany na 12 miesięcy więzienia  w zawieszeniu na trzy lata.

Komentując sprawę w Cyprus Mail, teolog Theodoros Kyriacou powiedział, że biskup „rażąco ignoruje” decyzję Świętego Synodu i „nie chce się nią przejmować”.

Zapytany, jakie inne środki zaradcze mógłby zastosować synod, aby usunąć biskupa, Kyriacou powiedział, że teoretycznie obecny biskup Kiti Nikiforos mógłby wezwać policję i siłą usunąć Chryzostoma z terenu.

Nadszedł więc czas na przymusową eksmisję…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading