Nie chcą się szczepić – niech płacą za testy!

Pieniądze zaoszczędzone na bezpłatnych testach zostaną przekazane szpitalom – powiedział Minister Zdrowia

Podczas wizyty ministra w szpitalu w Nikozji, nie omieszkał on powiedzieć kilku słów do dziennikarzy:

Do tej pory zapłaciliśmy 26 milionów euro za szybkie testy… W tej chwili nasze szpitale potrzebują tego zastrzyku kapitału – powiedział w sobotę minister zdrowia Michalis Hadjipantelas.

I z tą częścią wypowiedzi trudno polemizować. Po chwili minister dodał, że szanuje decyzję wszystkich którzy odmawiają przyjmowania szczepionki:

Ale ponieważ sami zdecydowali, że nie otrzymają szczepionki, uważamy, że ich obowiązkiem jest zapłacenie za szybkie testy


Przypomnijmy, że osoby, które nie mogą ze względów medycznych przyjąć szczepionki nadal mają możliwość wykonania bezpłatnych testów w około 50. punktach w całym kraju.


Wczoraj opublikowano wyniki badań cypryjskich próbek koronawirusa – wariant Delta jest dominującym wariantem na wyspie, ponieważ został wykryty w 100% próbek przypadków koronawirusa testowanych w lipcu, Wszystkie 74 próbki przebadane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz lokalne prywatne laboratorium między 5 a 18 lipca wykryły wariant Delta. Wariant Delta (indyjski) wykryto również w 100% z 34 próbek zbadanych między 28 czerwca a 1 lipca.

Analiza dotyczy próbek ze wszystkich okręgów na Cyprze.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading