Nie będzie rocznej opłaty 350€ dla firm

Bez znaczenia czy masz małą firmę czy wielkie przedsiębiorstwo opłata 350€ musi być corocznie płacona.

Parlament właśnie debatuje nad zniesieniem tej opłaty. Opłata ta powinna być wnoszona do skarbu państwa za utrzymanie firmy w rejestrze przedsiębiorców. Jak informują media blisko połowa firm zarejestrowanych na Cyprze takowej opłaty nie wnosi.

Opłata za utrzymanie firmy w rejestrze została wprowadzona w 2011 roku i powinna być wpłacana co roku najpóźniej do końca czerwca.

350€ rocznie to może kropla dla dużych firm, ale małe przedsiębiorstwa, które muszą ją co roku wpłacać mogą mieć problemy z jej wnoszeniem. Należy przypomnieć, że firmy, które jej nie uiszczają w terminie są obciążane kolejnymi dopłatami a w końcu zostają wykreślane z rejestrów.

Biznesmeni określają ten ekstra podatek jako bezsensowny. Zauważają także, że od stycznia do sierpnia tego roku ilość nowych firm na Cyprze spadła o 21% . Jeśli władze Cypru zdecydują się na wykreślenie z rejestru przedsiębiorców prawie połowy firm, które nie wpłaciły obowiązkowej opłaty rocznej liczba biznesmenów na Cyprze na pewno się zmniejszy.

Rocznie do budżetu z tytułu opłaty wpływa około 40 milionów euro, zaległości z tytułu niewniesionych opłat szacowane są na 150 milionów euro.

[bar id=”29364″]


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading