Nie będzie powtórki egzaminów

Rodzice grożą ministrowi edukacji: albo unieważnienie wyników albo podejmą inne kroki

Minister edukacji Prodromos Prodromou odrzucił prośbę rodziców o unieważnienie „tragicznych” wyników egzaminów przeprowadzanych dwa razy w roku, twierdząc, że średni wynik odzwierciedla poprzedni rok.

Nie ma możliwości, aby ministerstwo edukacji dyskutowało o anulowaniu wyników pierwszego cyklu egzaminów – powiedział minister w radiu Trito w odpowiedzi na postulat pancypryjskiej federacji stowarzyszeń rodziców.

Po opublikowaniu wyników federacja określiła je we wtorek jako „tragiczne” i zażądała ich unieważnienia, dodając, że skieruje swoje żądania do nowego rządu.

Prodromou powiedział, że wyniki nie są tragiczne, jak opisują je rodzice, opierając się na danych ministerstwa edukacji.

Wręcz przeciwnie, obraz wyników jest na tym samym poziomie co w ubiegłym roku. Porównując ubiegłoroczne wyniki tych samych uczniów, którzy byli w drugiej klasie, z tegorocznymi, zeszłorocznych trzecioklasistów z tegorocznymi maturzystami, średnia ocen jest praktycznie taka sama – powiedział.

Od początku wprowadzeniu egzaminów odbywających się dwa razy w roku towarzyszyły liczne protesty rodziców i uczniów w całym kraju. Wdrożony pilotażowo w ciągu ostatnich trzech lat, w zeszłym miesiącu po raz pierwszy na całym Cyprze przystąpiły dzieci ze wszystkich klas szkół średnich.

Wyniki te, które wpływają na 40% ocen uczniów, wywołały kolejne skargi rodziców, którzy ponawiali żądanie likwidacji egzaminów i wprowadzenia nowego systemu oceniania uczniów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading