fbpx

Nie będzie poluzowania środków na święta?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wyniki dotychczasowej analizy danych nie pozwalają na złagodzenie działań od 14 grudnia – powiedział Cypryjskiej Agencji Informacyjnej minister zdrowia Constantinos Ioannou

Zdaniem Ministra Zdrowia, choć zapowiedziano pakiet działań na okres od 14 grudnia do 7 stycznia 2021 r., chcąc przygotować obywateli do ewentualnego zniesienia środków, jako warunek konieczny ich realizacji postawiono spowolnienie transmisji wirusa. To niestety nie ma miejsca.

Minister przypomniał, że zaledwie w ciągu jednego, minionego tygodnia zanotowano ponad 2200 nowych zakażeń, dziesiątki przyjęć do szpitali a także, co najgorsze, 15 nowych zgonów.

Ioannou powiedział także, że nowe ograniczenia to praktycznie jedyna możliwość jaką ma cypryjski rząd Jego zdaniem mogą zostać zniesione nie wcześniej niż po zaszczepieniu większości mieszkańców wyspy.

Zdaję sobie sprawę, że wszyscy są już zmęczeni tą sytuacją – bez względu na to, czy są to obywatele, rząd, Komitet Doradczy Naukowy, czy funkcjonariusze z różnych departamentów, którzy pracują bez końca, aby zarządzać pandemią

Minister wyjaśnił także, że na Cyprze szczepienia będą całkowicie bezpłatne i dobrowolne.

Według informacji „Philenews”, podczas swojego internetowego spotkania z przedstawicielami OEB, KEVE i POVEK, Minister Zdrowia rzekomo pozostawił otwartą możliwość wprowadzenia jeszcze surowszych restrykcji, podkreślając oczywiście, że wszystko będzie zależało od wyników. następnych czterdziestu ośmiu godzin. Jak informuje portal, dziś nadal będą trwały ustalenia międzyrządowe a ostateczne decyzje zostaną ogłoszone w najbliższy piątek.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!