Nie będzie podwyżki kar za złe parkowanie

Jeden z posłów złożył projekt ustawy podwyższający mandaty za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych do nawet 3000€

Zdecydowana większość parlamentu głosowała przeciwko projektowi ustawy podwyższającej pozasądową karę za parkowanie na parkingach dla osób niepełnosprawnych przez osoby nieuprawnione z obecnie 300 euro do 500 euro. Za przyjęciem uchwały głosowało 4 posłów, 35 było przeciw, a jeden był wstrzymujący się.

W propozycji, która została odrzucona, przewidziano także, że w przypadku ponownego popełnienia przestępstwa osoba, która je dopuściła, podlega postępowaniu karnemu, zagrożonemu karą pozbawienia wolności do roku i/lub karą grzywny do 3000 euro.

Przemawiając na posiedzeniu plenarnym, parlamentarzyści zauważyli, że istniejąca grzywna jest wystarczająco odstraszająca, jednocześnie podkreślono potrzebę zastosowania innych środków poza środkami pozasądowymi w celu lepszego przestrzegania przepisów.  

Wnioskodawca wniosku, poseł do parlamentu Andreas Apostolou, oświadczył, że nie uważa, że ​​ma więcej wrażliwości niż ci, którzy nie popierają wniosku, zauważył jednocześnie, że jego wniosek poparły wszystkie właściwe organy wezwane na posiedzenie Komisja Transportu.

Wyraził opinię, że nie ma uzasadnienia dla tego konkretnego naruszenia, gdyż jego sprawcy świadomie nie parkują na innym miejscu parkingowym.

Powiedział również, że nie wierzy, że jedynie zaostrzenie kar może zapewnić przestrzeganie przepisów, i podkreślił potrzebę lepszej kontroli policyjnej, empatii i edukacji w tej kwestii. Z zadowoleniem przyjął także zamiar Ministra Transportu dotyczący wprowadzenia w najbliższej przyszłości przepisów dotyczących takich środków, jak holowanie pojazdów i usuwanie tablic rejestracyjnych. Dodał, że on także wkrótce złoży kolejne propozycje legislacyjne dotyczące osób niepełnosprawnych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading