Nie będzie obniżki cen paliw

Wszystko wskazuje na to, że zapowiadana obniżka cen paliw nie wejdzie w życie 1 listopada

Obniżka cen benzyny planowana na 1 listopada prawdopodobnie zostanie przesunięta na 3 listopada – ustawa nie została jeszcze uchwalona przez cypryjski parlament. Ministerstwo finansów utrzymuje, że projekt ustawy został przekazany parlamentowi, ale anonimowe źródła twierdzą, że tak się jeszcze nie stało.

Osiem dni temu, oprócz innych środków łagodzących koszty utrzymania rząd ogłosił decyzję o obniżeniu podatku od paliw (benzyny bezołowiowej i oleju napędowego) o 8,33 centa za litr od 1 listopada do 29 lutego. Tak się jednak nie stało, gdyż ostatnie, czwartkowe posiedzenie plenarne nie odbyło się ze względu na nieobecność dużej liczby parlamentarzystów.

Wszystko wskazuje na to, że ustawa zostanie rozpatrzona przez parlamentarzystów w najbliższy czwartek.

Według Philenews liczba dni opóźnienia we wdrażaniu środka zostanie doliczona do końca okresu, w związku z czym wygaśnięcie środka może zostać przesunięte na 3 marca a nie jak pierwotnie założono w ustawie 28 lutego.

Drugi projekt, który ma zostać rozpatrzony, dotyczy obniżenia podatku konsumpcyjnego od oleju opałowego o 6,39 centa za litr. Środek ten ma wejść w życie od 1 grudnia do 31 marca.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!